Batohy


Žádný školák se v průběhu školního roku, ale i mimo něj neobejde bez kvalitních batohů. Jedná se o praktické pomocníky, které mohou posloužit k dobru věci každý den. Pro svou širší povahu se batohy hodí kromě školní docházky také i na výlety či jiné aktivity!

Jak správně vybrat školní batoh?

Školní batohy jsou u nás oblíbené takřka mezi všemi věkovými skupinami. Pro prvňáka je z praktických důvodů přece jen lepší aktovka, starší školáci však ve většině případů sáhnou již právě po batozích!

První kritérium pro výběr je tedy věk. Zapomínat se nesmí pochopitelně ani na vkus a celkový styl dětí, který se postupně mění. Z širokospektré palety motivů a provedení vás i vaše děti některá z variant okouzlí.

Asi však nejdůležitějším parametrem, kterého byste si měli všímat, je bezesporu kvalita. Je zapotřebí si uvědomit, že pro zdravý vývoj, především pohybového a kosterního aparátu vašich dětí, se nesmí podcenit kvalitní zpracování a správné ergonomické navržení. Důležitá je anatomicky vytvarovaná záď batohů s dostatečným polstrováním. Popruhy by měly být spíše širší a pochopitelně nastavitelné. Jinými slovy, batoh se musí dobře nosit!

Určitě nekupujte příliš těžké batohy. Pro děti je ideální hmotnost těchto druhů brašen okolo 1 kg. Samozřejmě je nutné přihlédnout i k proporcím konkrétního dítěte a podle toho zvolit i správnou velikost.

V neposlední řadě potom přihlédnete k vnitřnímu objemu batohu. Doporučujeme, aby měl batoh minimálně jednu příčku pro lepší oddělení jeho obsahu. Pravděpodobně uvítáte i menší přihrádky a kapsu na lahev s pitím. Studenti uvítají i přihrádku na notebook, který se stal nedílnou součástí výuky.

Batohy Karton P + P, řada Oxy

Studentské batohy Oxy představují spojení moderního designu, pohodlnosti a přijatelné pořizovací ceny. Jedná se o batohy, které se vyznačují kvalitním materiálovým zpracováním, nízkou hmotností a prostornými, oddělenými vnitřními komorami, které jsou opatřené pevnými zipy.

Samozřejmostí jsou také nastavitelné ramenní popruhy a polstrování z vysoce prodyšného materiálu. Nechybí ani bezpečnostní reflexní prvky. Studentské batohy Oxy jsou k dispozici v celé řadě variací.

Batohy PP Karton Oxy

Jsou určeny pro děti od deseti let. Jejich hmotnost je pouhých 820 gramů. Rozměry batohů Oxy jsou 350 x 450 x 200 mm.

Batohy Karton P + P, řada Ergonomic

Anatomický batoh Ergonomic je školní brašna, která je vhodná pro děti prvního a druhého stupně základní školy. Správná ergonomická konstrukce s prodyšně polstrovanými a 3D výztuhou je pro správný vývoj kosterniho aparátu velmi důležitý.

Batohy Karton P + P modelové řady Ergonomic se skládají ze dvou prostorných vnitřních přihrádek. Nechybí ani síťová kapsa na lahev s pitím, která je umístěna na boku batohu. Samozřejmostí jsou vhodně umístěné reflexní bezpečnostní prvky.

Školní batohy Ergonomic se mohou pochlubit rozměry 430 x 330 x 200 mm a jejich hmotnost je pouhých 850 gramů.

Batohy Stil Teen

Batohy značky Stil, modelové řady Teen jsou vhodné pro všechny „náctileté“ školáky. S přehledem je tedy využijí minimálně děti na druhém stupni základní školy, ale třeba i na škole střední.

Batohy Teen jsou k dispozici v mnohých provedeních, ze kterých si vybere naprosto každý. Vyznačují se líbivým designem a spojením kvality a pohodlnosti. Teenagerovské batohy Stil jsou vhodné jak do školy, tak i pro výlety či jiné volnočasové aktivity. Samozřejmostí je i opatření reflexními prvky pro maximální bezpečnost.

Rozměry batohů Stil Teen jsou 320 mm na šířku, 200 mm na hloubku a 450 mm na výšku. Hmotnost batohů je 0,5 kg. Celková nosnost by neměla přesáhnout 7 kg. Vnitřní objem je 28 l a nechybí ani přihrádka pro notebook! 

Batohy Stil Teen